Den otevřených dveří na FA ČVUT 2019

Source
Michaela Mrázová, referentka pro vnější vztahy FA ČVUT
Publisher
Tisková zpráva
25.05.2019 12:00
Walk

Czech Republic

Prague

Dejvice

Váháte, jestli máte podat přihlášku na stavárnu, nebo na architekturu? Chcete vědět, jestli pro vás bude titul z naší fakulty znamenat na trhu práce nějakou výhodu? Končíte gympl a nejste si jisti, jestli to pro vás při přijímačkách nebo při studiu nebude ve srovnání s uchazeči ze stavebních škol hendikep? Zajímá vás, od kterých architektů a designérů se budete moci učit? Den otevřených dveří je příležitost ujasnit si vše, co potřebujete vědět, než se definitivně rozhodnete. Přijďte, těšíme se na vás!

S dostatečným předstihem před podáváním přihlášek ke studiu se seznámíte s našimi studijními programy, tedy architektura a urbanismus, krajinářská architektura, design. Dozvíte se vše podstatné o studiu na FA, o průběhu přijímacího řízení a o možnostech přihlásit se do některého z přípravných kurzů; zájemci také budou moci absolvovat komentovanou prohlídku budovy fakulty od prof. Aleny Šrámkové. Kromě toho, že zodpovíme případné dotazy ohledně budoucího studia, vám podrobněji představíme nejen ateliérovou výuku jakožto stěžejní součást studia, ale i škálu aktivit, kterými se zabýváme nad rámec povinného vzdělávání.

Chcete zjistit, do čeho jdete? Není nic jednoduššího: přijďte se k nám podívat. Příležitost máte kdykoli, protože na fakultě se konají přednášky pro veřejnost a také volně přístupné výstavy. Dvakrát do roka – v červnu a v listopadu – vás ovšem po fakultě provedou studenti v rámci takzvaného dne otevřených dveří. Pokud to myslíte s přijímačkami vážně, můžete absolvovat i celodenní workshop, na němž si ověříte, jak jste na tom s kreslením, modelováním apod.

PROGRAM DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

KURZY KRESLENÍ
10.00 – 11.30
12.00 – 13.30
14.00 – 15.30
16.00 – 17.30

Na kurzu se dozvíte, co potřebujete umět na přijímací zkoušky a s vyučujícím můžete konzultovat vlastní portfolio prací. Kapacita každého kurzu je 15 osob. Přihlašování je možné až do naplnění kapacity přes formulář, který najdete kliknutím na vybraný termín.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY BUDOVY FAKULTY
Sraz zájemců u šatny. Na prohlídky není nutné se předem přihlašovat.

10.00 – 10.45
12.30 – 13.15
15.00 – 15.45

PŘEDSTAVENÍ STUDIJNÍCH OBORŮ
10.00 – 12.00 posluchárna č. 155 – Gočár
15.00 – 17.00 posluchárna č. 155 – Gočár

DOPROVODNÝ PROGRAM
V průběhu celého dne bude možné si samostatně prohlédnout a navštívit:

ukázky scio testů
výstavu diplomových prací
ukázky prací od talentových zkoušek z předešlých let
stánek spolku Studentská unie ČVUT
stánek spolku Spolek přátel architektury

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles