Demolice textilky Tepna Náchod by mohla skončit do konce března

Publisher
ČTK
23.01.2014 14:00
Czech Republic

Náchod

Náchod - Demolice ruin objektů bývalé textilní továrny Tepna v Náchodě nyní běží naplno. Na místě továrny, kterou vlastní teplická skupina JTH, má stát nákupní a komerční centrum. ČTK to řekla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Demolice by mohla skončit do konce března, záleží na počasí, řekl člen představenstva JTH Holdingu Jiří Grüner.

     Tepna výrobu ukončila krátce po prohlášení konkurzu na jaře 2006, o práci tehdy přišlo asi 200 lidí. Areál pak šel do dražby a získala jej JTH podnikatele Jaroslava Třešňáka. Opuštěné budovy v areálu se ale staly cílem pro zloděje kovů a útočištěm pro bezdomovce, v areálu ohrožujícím okolí opakovaně zasahovali hasiči i strážníci. Radnice proto usilovala o urychlení demolice, kterou firma zahájila na konci listopadu.
    "Se zahájením demolice problémy s bezdomovci ustaly. Městská policie lokalitu přesto stále ve zvýšené míře monitoruje," řekla mluvčí radnice. Pokud by vlastník objektu s demolicí nezačal, zvažovala by radnice variantu, že by demolici udělala sama a náklady pak vymáhala na majiteli objektů.
    Základem obchodního centra, které by se mohlo začít stavět ještě letos, bude hypermarket Interspar. Na něj budou navazovat další obchody. Celková prodejní plocha zóny by měla být asi 8000 metrů čtverečních, parkoviště má mít asi 230 míst.
    Záměr postavit v blízkosti centra města obchody vzbudil v Náchodě odpor části obyvatel. Kritici projektu poukazovali na hrozbu vyšší dopravy a znečištění. Na místě po továrně prý spíše měly vyrůst ulice s bloky domů. Radnice se hájí zejména tím, že v minulosti nebyla vlastníkem objektu, a neměla tak možnost ovlivnit budoucí využití továrního areálu.
0 comments
add comment

Related articles