Publisher
ČTK
10.12.2018 17:25
Czech Republic

Brno


back to article
1 comment
D43
Lukáš Pavel
| 07.11.19 08:33
D43 má určitě být dálnicí a nikoliv silnicí. Už nyní je doprava od Svitav extrémní a po dostavění D35 od Hradce a vlastně také od Olomouce přivede dopravu ještě víc.
Co se týče trasy, respektuju volbu expertů vést ji ve staré "německé"stopě, nicméně si dovoluju říci, že rozhodnutí dělali odborníci na dopravu, nikoliv urbanisté, architekti, či specialisté na přírodu a krajinu. Pokud tato trasa má jít skrz část Brna, inspirujme se dálničním obchvatem Č. Budějovic, D0 Říčany-Běchovice, nebo nejlépe aktuální studií pro východní dostavbu Městského okruhu v Praze. V nejurbanizovanější části Bystrce, Kníčků a v okolí Prýglu pojďme pod zem. Tunel navíc uvolní místo na povrchu a bude možné tuto část rekultivovat a vytvořit hezkou část města.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.