Českou komoru architektů nadále povede bývalý primátor Jan Kasl

Publisher
ČTK
04.05.2022 17:10
Czech Republic

Prague

Praha – Předsedou České komory architektů (ČKA) se na další funkční období stal znovu Jan Kasl. V čele profesní organizace archi- tektů stál už od dubna 2019. ČTK o tom dnes informovala mluvčí komory Tereza Zema- nová. Prvním místopředsedou zůstává Petr Lešek, druhým místopředsedou byl zvolen Stašek Žerava. Komora letos slaví 30 let od svého založení.


Sedmdesátiletý architekt Jan Kasl kromě toho, že stojí v čele komory je také člen její pracovní skupiny pro legislativu. Autorizovaným archi- tektem je od roku 1992, v současnosti vede ateliér JK Architekti. V minulosti byl aktivní v politice, v letech 1998 až 2002 byl pražským primátorem.

"Věřím, že se nám podaří pokračovat v trendu získávání většího respektu profese architekta i kvality vystavěného prostředí a péče o krajinu, prosazení Politiky architektury a stavební kultury v každodenní praxi," říká znovuzvolený předseda. Výzvy blízké budoucnosti vidí v energetické krizi a válce na Ukrajině. Chce ČKA více prosazovat v kontextu architektů Evropské unie.

ČKA je samosprávnou profesní organizací s přeneseným výkonem státní správy, která byla zřízena zákonem z roku 1992. Komora nese odpovědnost za profesionální, odborný a etický výkon profese architektů v ČR. Od začátku roku 2015 je komora oficiálním připomínkovým místem pro zákony, právní úpravy a předpisy, které se týkají profese architekta. Od ledna 2016 organizuje soutěž Česká cena za architekturu a již 22 let přehlídku diplomových prací.
0 comments
add comment

Related articles