České Budějovice zatím upraví jen část Žižkových kasáren

Publisher
ČTK
26.01.2020 09:00
Czech Republic

České Budějovice


České Budějovice – České Budějovice pozastavily plánovaný projekt přestavby bývalých Žižkových kasáren za miliardu korun. Připravují jenom částečnou úpravu areálu. Opraví jednu budovu v komplexu, do které přesunou archiv. Náklady na tento projekt činí přibližně 60 milionů korun. Kompletní přestavbu areálu zastavily mimo jiné problematické vlastnické poměry. ČTK to řekl náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma (HOPB).


Město připravovalo rozsáhlou rekonstrukci kasáren a chtělo tam přesunout státní úřady. "Další postup ale není možný kvůli nedohodě s celní správou, která vlastní část toho areálu. Město mělo v úmyslu areál sjednotit a nabídnout celní správě jiné pozemky a nemovitosti. Všechny nabídky ale celní správa odmítla," uvedl Thoma.

Proto město z plánovaného projektu za přibližně miliardu vyjmulo jen část. Jedná se o historický kasárenský dům v Žižkově ulici. "Je v naprosto katastrofálním stavu, odstřižen od všech sítí. Proto zapíšeme areál do takzvaných brownfieldů, což jsou území určená k rekonverzi a mělo by je podporovat ministerstvo pro místní rozvoj," řekl náměstek.

Město by na tento projekt mohlo získat grant až 30 milionů korun. Stejnou částku pak podle Thomy do obnovy investuje radnice. "Minimálně do části se pak přesune městský archiv," doplnil náměstek.
0 comments
add comment