Česká spořitelna chce v Brně odhadem za 1,5 mld. vybudovat stovky bytů

Publisher
ČTK
16.02.2022 20:25
Czech Republic

Brno

Bohunice


Brno – Česká spořitelna plánuje v Brně ve spolupráci s městem vybudovat stovky bytů odhadem za 1,5 miliardy korun. Novinářům to dnes řekli primátorčin náměstek Jiří Oliva a za Českou spořitelnu Marek Blaha. Byty by měly být na pozemcích města v oblasti Západní brána. Sloužit by měly nájemnímu bydlení například pro lékaře, učitele nebo policisty a mladé rodiny, přičemž nájemné by mělo být oproti tržnímu nižší až o 25 procent.


Podle Olivy je Západní brána připravená a po podpisu memoranda by mohla Česká spořitelna začít chystat projekt. "U podobných projektů je zkušenost, že projekční činnost trvá dva roky. Pokud vše půjde bez problémů, za dva a půl roku by se mohlo začít stavět," uvedl Oliva.

Česká spořitelna chce v ČR budovat projekt dostupného bydlení po vzoru Vídně, kde její mateřská společnost Erste bank postavila už přes 10.000 dostupných nájemních bytů. Za tímto účelem založila Česká spořitelna dceřinou společnost Dostupné bydlení České spořitelny, kde je Blaha ředitelem. "Město poskytne pozemky, my budeme investor, který to vystaví. Následně za snížené nájemné o 20 až 25 procent budou byty sloužit pro sestřičky, mladé lékaře, učitele, policisty, hasiče a tak dále," dodal Blaha. Byty tak vzniknou ze soukromých financí bez nároku na peníze ze strany města. Konkrétní nájemníky pak bude vybírat město.
0 comments
add comment

Related articles