Bývalá pracoviště úřadu prodá Praha 12 za 45 milionů firmě CS Production

Publisher
ČTK
23.06.2021 08:10
Czech Republic

Prague

Modřany

autor: LOXIA a.s.

Praha – Praha 12 prodá dva domy v Hausmannově ulici, ve kterých dosud byl odbor výstavby a živnostenský odbor úřadu, firmě CS Production. Za pozemky, na nichž bývalá detašovaná pracoviště radnice stojí, a za objekty radnici nabídla 45 milionů korun. Prodej dnes schválilo zastupitelstvo dvanácté městské části. Opoziční zastupitelé ho svými hlasy nepodpořili.


Praha 12 budovy a pozemky, na nichž stojí, prodává kvůli potřebě doplatit stavbu nové radnice, jak na zasedání zastupitelstva řekl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS). Doplnil, že nemovitosti byly loni ohodnoceny znaleckým posudkem zhruba na 24,4 milionu korun. Minimální kupní cena byla následně podle důvodové zprávy k usnesení určena na 30,55 milionu korun. Prodej schválili radní městské části v prosinci 2020 a nemovitosti byly v nabídce letos od ledna do března. Podle místostarosty Prahy 12 se o koupi pozemků a domů přihlásilo 20 zájemců. Firma CS Production nabídla třetí nejvyšší cenu. Firmy, které chtěly domy koupit za vyšší částky, ze soutěže odstoupily.

Prodej městského majetku kritizoval opoziční zastupitel Michael Valášek (Změna pro Prahu 12). Podle něj by měla městská část své domy pronajímat, což by generovalo zisk dlouhodobě. Stejně jako ostatní přítomní zastupitelé za opoziční hnutí ANO a Změna pro Prahu 12 prodej domů, v nichž donedávna sídlila radnice, nepodpořil.

Kvůli nutnosti získat peníze na vybudování nové radnice, kterou Praha 12 staví v ulici Generála Šišky, byly v nabídce k odkupu i další domy a pozemky v Modřanech, a to včetně domu s osmi obecními byty v Komořanské ulici. Bytový dům a pozemky o výměře 1714 metrů čtverečních, na kterých budova stojí, by se mohly prodat společnosti K108 projekt, za níž stojí firma Prominent Development Group. Radnici za ně nabídla 40,25 milionu korun. Prodej objektu schválili radní městské části, projednávání bodu na dnešním zasedání zastupitelstva bylo přerušeno.

Nová radnice by měla Prahu 12 stát 617,8 milionu korun, což je největší investice Prahy 12. Cílem prodejů městského majetku je získat peníze na financování stavby nové radnice a na vrácení půjčky od hlavního města. Praha na stavbu půjčila 250 milionů, které musí Praha 12 vrátit do roku 2036, a poskytla dotaci 120 milionů korun.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. V městské části žije 56.617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.
0 comments
add comment

Related articles