Budova královopolského nádraží půjde k zemi, nahradí ji nová

Publisher
ČTK
04.09.2017 14:35
Czech Republic

Brno

foto: www.brunn.cz
Brno - Královopolské nádraží v Brně se v letech 2020 a 2021 kompletně promění. Velkorysá výpravní budova z 50. let minulého století půjde z velké části k zemi a nahradí ji nový dvoupodlažní objekt. Výrazným stavebním zásahem bude také proražení podchodu až za nádraží k ulici Myslínova, do které se lidé nyní dostanou poměrně velkou zacházkou, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. SŽDC již dříve uvedla, že veškeré práce budou stát zhruba 1,8 miliardy korun.

Za úrovňovým vstupem od uzlu MHD budou i nadále pokladny a prostory pro čekání na vlak, toalety, menší komerční prostory a také úschovna zavazadel. S nadzemním podlažím v úrovni nástupiště prostory propojí eskalátory a výtahy. Bude zde čekárna a dětský koutek.

Změny čekají i podchody a vchody na nástupiště, dostanou novou střechu. Dosud není přístup bezbariérový, což se má změnit.

Díky přestavbě se také přesune technologické zázemí do nové budovy a současnou bude možné bez náhrady zbourat.

Podchod bude ústit až do ulice Myslínova, dosud je nutné do této ulice jít několik desítek metrů dlouhou obchůzkou. Průchod bude otevřený celodenně.

Součástí přestavby bude i oprava traťové koleje až do Kuřimi, druhá se opravovala loni. Díky tomu se zvýší rychlost o pět až 15 kilometrů za hodinu. Změní se také uspořádání kolejiště v Králově Poli, aby se zde mohly křižovat dlouhé vlaky. Během plánované stavby dostanou nové informační systémy pro cestující stanice či zastávky v České a v Brně-Řečkovicích, Králově Poli a Lesné.
0 comments
add comment

Related articles