Brno-Královo Pole chce za 40 milionů obnovit Božetěchův sad

Publisher
ČTK
23.09.2019 16:05
Czech Republic

Brno

Královo Pole


Brno - Brněnská městská část Královo Pole připravuje obnovu Božetěchova sadu za zhruba 40 milionů korun. Novinářům to dnes řekl místostarosta městské části Zbyněk Šolc (ODS). Podle něj by měl park sloužit všem generacím. Většinu nákladů by mohla pokrýt dotace, o kterou se bude radnice spolu s magistrátem snažit. Část by mohlo zaplatit Brno a zbytek pokryje městská část.


Obnova sadu, kterému se říká i Kadetka, se připravuje řadu let. "Z důvodu historické hodnoty parku je potřeba budoucí zásahy projednávat s památkáři. Důležité je zachovat i pietní odkaz pohřebiště Rudoarmějců a respektovat potřeby kostela a farnosti," uvedl Šolc.

V parku vznikne prostor pro sportovní aktivity a rovněž místo pro relaxaci. "Vznikne zázemí pro malé kulturní a společenské akce. Myslíme také na wi-fi pokrytí, dostatečné osvětlení, kamerový dohled, ale i možnost uzamykat park na noc," řekl Šolc.

Podle něj se diskutuje také o možnosti zřídit v parku zázemí pro jeho správce. "V místě jsou také vstřícní podnikatelé se zahradnictvím a rybářstvím, takže zvažujeme možnosti, jak poskytnout lidem služby například rybí kavárny nebo nějaké podobné vyžití," uvedl Šolc. Podle něj zástupci radnice jednají i s Ředitelstvím silnic a dálnic o možném odhlučnění parku, protože přiléhá k frekventované Sportovní ulici.

Brno má 29 městských částí a Královo Pole patří k těm větším. Má asi 25.000 obyvatel a rozpočet kolem 250 milionů korun.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Božetěchův sad
Jan Holý
24.09.19 07:36
show all comments