Nejvyšší stavba na světě bude otevřena 2. prosince

Publisher
Jan Kratochvíl
04.08.2009 00:30
Dubaj - Otevření nejvyšší budovy na světě, Burdž Dubaj, je oficiálně stanoveno na 2. prosince tohoto roku.  Datum bylo záměrně vybráno tak, aby se krylo s Národním dnem Spojených arabských emirátů. Developer stavby, společnost Emaar Properties, nechávala datum otevření budovy stejně jako její konečnou výšku dlouhou dobu v tajnosti. Budova se vyšplhá do výšky 818 metrů.
      Burdž Dubaj je součástí rozsáhlého projektu v hodnotě 20 miliard amerických dolarů (přibližně 360 miliard korun), který zahrnuje i několik dalších, nižších mrakodrapů usazených mezi točité vodní kanály a mamutí nákupní středisko. Mrakodrap se stane mimo jiné sídlem šestihvězdičkového Armani Hotelu předního italského módního návrháře Giorgia Armaniho, v budově budou rovněž soukromé byty a kanceláře.
      Burdž Dubaj je stavěna s mezinárodní účastí. Architekti a inženýři jsou ze Spojených států, hlavní dodavatel je z Jižní Koreje, bezpečnostní konzultanti z Austrálie a na vnitřní úpravě se podílí singapurský odborník. Na stavbě se podílejí i české výtahy z Pardubic. Mezi tisícovkami dělníků je mnoho Indů. Z  Dubaje pochází podle AP vlastně jen projektant.

> informace o Burj Dubai na skyscraperpage.com
0 comments
add comment

Related articles