Londýnská divadla mají nedostatek toalet pro ženy

Publisher
ČTK
05.01.2019 12:45
United Kingdom

London

Londýn - Divadla v proslulé oblasti West End mají kritický nedostatek toalet pro ženy - jedno wc připadá na 38 návštěvnic. Vyplývá to podle serveru Independent z průzkumu časopisu The Stage, který se věnuje dění v zábavním průmyslu.


Příslušné předpisy podle serveru stanoví, že na jedno divadlo by mělo v průměru připadat minimálně 36 toalet pro ženy. Ve skutečnosti jich je ale pouze 21, tedy o 40 procent méně, než je potřeba.

Průzkum rovněž ukázal, že kdyby si měly během přestávky v jednom z divadel ve West Endu odskočit všechny ženy z publika, průměrná pauza by musela trvat přibližně hodinu. Přestávky přitom standardně trvají 20 minut.

Divadelní kritička Natasha Tripneyová na twitteru v reakci na výsledky průzkumu napsala, že nedostatek toalet pro ženy nemusí představovat jen nepříjemnost, ale může také některé ženy od návštěvy divadla odradit. "Pokud je žena těhotná, má menstruaci nebo nějaké zdravotní problémy, na těchto věcech záleží," dodala. Jiní pisatelé zase ironicky poznamenali, že fronty před dámskými toaletami jsou všedním jevem, a žádný průzkum na toto téma tak nebyl potřeba.

1 comment
add comment
Subject
Author
Date
... Tak to je OK!...
šakal
06.01.19 01:20
show all comments