Dočasný pavilon v Melbourne od Carme Pinós

Source
MPavilion
Publisher
Tisková zpráva
12.02.2018 17:25
Australia

Melbourne

Carme Pinós
Estudio Carme Pinós

Do včerejška byl v australském Melbourne přístupný pavilon, který pro soukromou nadaci Naomi Milgrom navrhl holandský architekt Rem Koolhaas. Hned nato byla oznámena autorka již pátého  pavilonu, kterou se stala architektka Carme Pinós. Jde o první příležitost jejího zkušeného barcelonského ateliéru realizovat veřejnou stavbu na australském kontinentu. Tento drobný objekt se pravidelně stává kulturním centrem celého Melbourne. Podoba pavilonu bude známá v průběhu jara a veřejnosti se zdarma otevře 8. října 2018.
Carme Pinós vede od roku 1991 vlastní studio, které založila v Barceloně po dlouholeté spolupráci s Enricem Mirallesem. V roce 2011 získala čestné členství americké AIA a 2013 britské RIBA. V roce 2013 získala medaili Creu de Sant Jordi. V roce 2016 získala medaili Richard J. Neutra a cenu Berkeley-Rupp.

Více informací >“It is my honour and pleasure to have this opportunity to design a new pavilion for the Naomi Milgrom Foundation. It is a great responsibility to create a unique place in this special park with views over Melbourne—a city to which I have deep attachments. I am inspired by the fact that this new project will become a cultural destination for the city.”

Carme Pinós
0 comments
add comment

Related articles