Vídeň vystavuje architektonické dílo Glenna Murcutta

Source
ComPRess Praha
Publisher
Tisková zpráva
29.11.2011 14:40
Glenn Murcutt

Vídeňské centrum architektury AzW připravilo ve spolupráci s Architecture Foundation Australia výstavu o světoznámém australském architektovi Glennu Murcuttovi, která potrvá do 13. února 2012.

Výstava se zaměří na realizované soukromé obytné domy, na kterých představí myšlení a způsob architektovy práce. Součástí expozice budou náčrty, plány, fotografie a video s autorem. Návštěvníci se budou moci seznámit i s Murcuttovým oceňovaným projektem "Arthur and Yvonne Boyd Art Centre" v Riversdale v Novém Jižním Walesu.

Glenn Murcutt se narodil roku 1936 v Londýně, dětství prožil v Papui-Nové Guineji, později žil a studoval v Sydney. Roku 1969 si založil vlastní architektonický ateliér. Dnes přednáší po celém světě. Jeho architektura vychází z kořenů autochtoních australských kultur. Ovlivnil modernu svým silným vztahem k tradičním způsobům stavění, používáním místních materiálů a zohledňováním vlivu klimatu a prostředí na stavby. Svými stavbami, které usilují o harmonii s přírodou a minimální vliv na životní prostředí, předběhl dobu.

Čas: do 13. února 2012
Po - Ne 10:00 - 19:00 Uhr
Architekturzentrum Wien
Museumsplatz 1, MuseumsQuartier
A-1070 Vídeň

> www.azw.at/event.php?event_id=1124

0 comments
add comment