Revitalizace kulturního domu ve Vodňanech - výsledky soutěže

Source
Cena Petra Parléře
Publisher
Tisková zpráva
29.05.2012 15:35
David Průša
Jan Kadlas
David Pavlišta
Jiří Žid
PLATFORMA architekti

Do architektonické soutěže "Vodňany - obnova kulturního domu" se přihlásilo 35 autorů se svými soutěžními studiemi. Porota, které předsedal doc. Ing.arch. Petr Kovář ocenila poměrně vysokou úroveň celé soutěže a v této souvislosti rovněž i přístup samosprávy města Vodňan k postupné obnově zanedbaných míst a domů nacházejících se na území města.
První místo ve veřejné architektonické soutěži o návrh obnovy kulturního domu ve Vodňanech získal tým architektů ve složení Ing. Jaroslav Lesenský, Ing.arch. Pavel Lesenský a Ing. Petr Fogl. Porota ocenila výborně zpracovanou koncepci univerzálního sálu, který může sloužit jak pro divadelní představení, tak i pro promítání filmů. Za přidanou hodnotu považuje možnost otevřít prostor jeviště do parku, čímž vznikne velmi atraktivní prostor. Porota konstatovala, že ”návrh je civilní, kompaktní a úsporný. Architektura domu je založena na čistých až minimalistických objemech prolomených prosklenými stěnami. Výraz stavby je soudobý, elegantní a dobře reprezentuje kulturní a společenskou funkci stavby".
Druhé místo získala Platforma architekti Ing. David Průša, Ing.arch. Alena Mazalová ve spolupráci s Ing.arch. Janem Zemanem. Na třetím místě se umístil tým ve složení Ing.arch. Jan Kadlas, Ing.arch. David Pavlišta a Ing.arch. Jiří Žid.
6 comments
add comment
Subject
Author
Date
a je je
stepan
30.05.12 11:58
je to bída
Honza
30.05.12 04:40
"Takový hezký penízky,"
Martin Cviček
31.05.12 01:25
nevim
Pavel
01.06.12 12:50
show all comments

Related articles