Náchod mění místo pro sportovní halu, vypíše na ni soutěž

Publisher
ČTK
14.11.2020 20:30
Czech Republic

Náchod

Náchod – Město Náchod by víceúčelovou sportovní halu nakonec mohlo postavit v areálu základní školy ve čtvrti Plhov poblíž letního Jiráskova koupaliště. Předtím radnice zvažovala postavení haly na jiných dvou místech, ale z obou možností sešlo. ČTK to řekla mluvčí radnice Nina Adlof. V minulosti město odhadovalo, že hala by mohla přijít na 120 milionů korun. Mělo by jít o největší investici dvacetitisícového města v následujících letech.


Původně radnice mínila, že by halu postavila v lokalitě Bílá růže v centru města. Městu se ale nepodařilo získat potřebné pozemky. Nedopadla ani druhá možnost postavit halu na místě plechové sportovní haly TJ Náchod u řeky Metuje, protože TJ Náchod se rozhodla, že halu městu neprodá.

Halu na Plhově by kromě náchodských sportovních klubů využívala i plhovská základní škola, která se zaměřuje na rozšířenou sportovní výuku. Podoba haly by podle radnice měla vzejít z architektonické soutěže. Město na její stavbu bude chtít získat dotaci. V letošním rozpočtu město mělo deset milionů na projektovou dokumentaci haly. Peníze město převede do příštího roku.

Město u haly počítá s herní plochou 50 × 30 metrů a kapacitou pro více než 1000 diváků. "Součástí haly bude i zázemí a prostory pro menší sporty jako například judo, karate, stolní tenis, fitness a další," uvedl místostarosta Jan Čtvrtečka. Součástí stavby bude i parkoviště.
0 comments
add comment