Ještěd f kleci 28 - slavnostní vyhlášení

za letní semestr 2021/2022

Source
JFK
Publisher
Tisková zpráva
01.07.2022 16:35
Czech Republic

Liberec

Za námi je 28. ročník Ještědu f Kleci. Jak proběhl program a kdo zvítězil?
Zaměřili jsme se při něm na oživování pozapomenutých míst Liberce, na kterých jsme pořádali akce.
V pondělí jsme celotýdenní program odstartovali koncerty v nejkrásnějším libereckém kině - Kině Varšava. Jako první nám zahrál plzeňský hudebník Blue Chesterfield, a po něm nás roztančili elektronicko-sarkastičtí Hello Marcel.
Úterní večer byl věnován přednášce v knihkupectví a antikvariátu Fryč, kde jsme se od památkáře a historika Jaroslava Zemana dozvěděli o urbanistických proměnách libereckého centra v průběhu staletí.
Středeční odpoledne jsme strávili na Papírovém náměstí, kde jsme se tématicky naučili vlastnoručně si svázat sešit.
Ve čtvrtek večer jsme si promítli film Panel story, v novém vnitrobloku baru Switch. Závěrečný den patřil vyhodnocování prací, vyhlášení celého JfK a následné afterparty.
Porotci, kteří přijeli do Liberce ohodnotit projekty byli: Ida Chuchlíková, 3Kurátorky - Diana Kněžíková, Kristýna Hájková a Alžběta Horáčková, Jiří Kovanda, Michal Kohout a Petr Hájek.
Vítězkou za sekci umění se stala Kája Sedláčková za práci Něco z krajiny a za sekci architektura Pája Zahradníková s projektem Promatorium pro zvířata.
Nominované za umění byly Alžběta Skalická, se svou prací Cizí Kůže a Anna Šimralová se svým Obrazem prostoru, a i nominace za architekturu se také nesly v ženském duchu, a ocenění získala Martina Leiblová za rodinný dům v Hnátnici a Valerie Koubová za projekt Lesní lázně.
Děkujeme všem, kdo dorazili, a těšíme se na příští ročník!

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles