Jablonecká přehrada dostane převlékárny i lepší zázemí

Publisher
ČTK
27.08.2020 06:50
Czech Republic

Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou - Převlékárny i lepší zázemí s toaletami a sprchami by měla už příští rok návštěvníkům nabídnout přehrada Mšeno v Jablonci nad Nisou. Přehrada o rozloze bezmála 35 hektarů patří k největším městským nádržím v Evropě. Jablonec vypsal na podobu zázemí architektonickou soutěž, výsledky by měly být v polovině října. Náklady na úpravy odhaduje město na 8,5 milionu korun, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Jana Fričová.


Přehrada je oblíbeným místem ke koupání nejen pro obyvatele Jablonce, ale sjíždějí se tam lidé ze širokého okolí. V parných dnech k ní míří denně až 5000 lidí. Zázemí s celoročním provozem jí ale chybí. "To byl hlavní důvod k vyhlášení architektonické soutěže s názvem Objekty zázemí a okolí jablonecké přehrady, jejíž zadání specifikoval městský architekt na základě požadavků veřejnosti," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček (ODS).

Projekt by měl podle Roubíčka řešit lokalitu U Prutu na západní straně přehrady a zátoku u bazénu na straně východní. "Právě tyto dvě lokality jsou nejvíce navštěvované a nejvíce tu chybí slušné toalety s dostatečnou kapacitou," řekl náměstek. Zlepšit by se měl podle něj i stav a podoba stánků s občerstvením, které jsou v současné době každý jiný a některé jsou i dožilé.

"Pokud vše půjde tak, jak je naplánováno, a hodnotící komise vybere v polovině října vítězný návrh, pak projektová příprava proběhne v zimních měsících a realizace v příštím roce, jakmile to umožní klimatické podmínky. Návštěvníci se pak v příští letní sezóně mohou těšit na pokud možno sjednocený vzhled, na větší kapacitu toalet a na lehká převlékací místa," dodal Roubíček.
0 comments
add comment

Related articles