Do soutěže na podobu okolí jezera Milada se přihlásilo 15 týmů

Publisher
ČTK
06.08.2020 14:05
Czech Republic

Ústí nad Labem


Ústí nad Labem – Do mezinárodní soutěže na budoucí podobu okolí jezera Milada u Ústí nad Labem se přihlásilo 15 mezinárodních týmů. Odborníky z Čech v nich doplňují autoři ze Španělska, Francie, Švédska, USA, Belgie, Nizozemska, Itálie či Británie. Žádosti mohli zájemci o účast v soutěži podávat do konce července, jejich součástí bylo portfolio referenčních prací. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Hana Volfová, tisková mluvčí Pilového kombinátu Ústí (PKÚ), který vodní plochu spravuje.


"Předmětem soutěže je krajinářské a urbanistické řešení zájmového území jezera Milada, ale i nastavení strategie jeho rozvoje. Jde o velmi složitý a komplexní úkol, který musí řešit týmy složené z odborníků různých profesí se zkušenostmi s podobnými projekty," řekla za organizátora soutěže Karolína Koupalová.

Nyní čeká odbornou porotu vybírání podle kvality předložených prací a odbornosti soutěžního týmu. Na základě kritérií vyberou porotci šest nejlepších uchazečů. "Ti budou vyzváni, aby do konce listopadu předložili v 1. kole soutěže návrh základní vize zájmového území jezera Milada. Následně porota vybere tři nejlepší návrhy a jejichž autoři do konce března 2021 zpracují podrobnější koncept řešeného území," uvedl ředitel PKÚ Walter Fiedler. Dodal, že v dalším kole porota vybere vítěze, s ním bude jednat o uzavření smluv na vypracování podrobnějších studií.

Jezero se otevřelo veřejnosti před pěti lety a od té doby si získalo velké množství příznivců z řad turistů, sportovců, přírodovědců. Zázemí buduje státní podnik postupně. Příští rok budou hotové přípojky.

O zastavení těžby u Chabařovic na Ústecku se rozhodlo v 90. letech minulého století. Napouštění jezera o rozloze 250 hektarů začalo v roce 2001 a skončilo v roce 2010. Maximální hloubka jezera je 24,7 metru.
0 comments
add comment

Related articles