Český Brod chce vyhlásit soutěž na rekonstrukci náměstí

Publisher
ČTK
28.11.2022 18:40
Czech Republic

Český Brod

Český Brod – Český Brod připravuje rozsáhlou rekonstrukci náměstí Arnošta z Pardubic a Husova náměstí. Plochy, které tvoří centrum města, nevyhovují současným požadavkům, chybí v nich například prostor pro setkávání. Zastupitelé dnes mají schválit to, že město začne připravovat architektonickou soutěž na novou podobu náměstí, řekl ČTK starosta Tomáš Klinecký.


"Hlavním problémem je nedostatek ploch, které by umožnily setkávání a pořádání akcí, není to prostor moc příjemný pro pobyt a současně velkou část zabírají parkovací místa," řekl Klinecký. Parkující auta se podle něj nepodaří dostat z náměstí zcela, protože na náměstí jsou obchody, úřady a bydlí tam lidé. "Alespoň část parkovacích ploch ale přemístit jinam půjde," uvedl starosta.

Architektonickou soutěž na novou podobu náměstí by podle Klineckého město mohlo vyhlásit na jaře, projektovou dokumentaci pak chce mít do roku až dvou let. "Počítáme s tím, že financování by se mohlo podařit získat z IROP z programu integrovaných teritoriálních investic, odkud bychom rádi čerpali ještě na další dva projekty," doplnil.

Město už rekonstrukci náměstí v minulosti připravovalo, kvůli nedostatku peněz na ni ale nedošlo. Původní projektová dokumentace je podle Klineckého zhruba 15 let stará a zastarala.
0 comments
add comment