Antimonopolní úřad zrušil soutěž na rekonstrukci domu Repre v Mostě

Publisher
ČTK
24.08.2023 09:05
Czech Republic

Most

Most - Antimonopolní úřad zrušil veřejnou soutěž na rekonstrukci kulturního domu Repre v Mostě. Proti rozhodnutí se město neodvolá, vypsat chce nový tendr. Řekl to dnes primátor Marek Hrvol (ProMOST). Na opravu má Most přislíbenou dotaci 360 milionů korun, celkové náklady jsou kolem miliardy korun.


Důvodem pro zrušení výběrového řízení byly diskriminační podmínky v zadávacím řízení, řekl ČTK mluvčí Úřadu pro ochranu veřejné soutěže (ÚOHS) Martin Švanda. "Nepřiměřené referenční požadavky omezovaly okruh uchazečů," uvedl. Rozhodnutí podle něj není pravomocné, město se může odvolat.

Na přípravu tendru si Most najal společnost, která podle Hrvola radnici ujistila, že všechno je v pořádku. "Úřad to tak neviděl. Námitku k úřadu podala jedna z firem, která se řízení neúčastnila," uvedl Hrvol. "Odvolání nepodáme, časově by nám to moc nepřineslo. Vypíšeme nové řízení, do kterého zapracujeme všechny připomínky ÚOHS i dotazy, které k soutěži přišly," uvedl primátor.

Přislíbená dotace na rekonstrukci podle Hrvola ohrožena není. Zdržení kvůli zrušení tendru bude okolo půl roku. Oprava objektu byla rozvržena do let 2024 a 2025, v roce 2026 se měly podle harmonogramu začít práce na interiérech. "Je to nepříjemnost, mrzí nás to. Jsme už dva roky ve stavu, kdy máme peníze na rekonstrukci, ale v zahájení prací nám brání legislativní procesy," uvedl. První veřejnou soutěž radnice zrušila kvůli vysoké nabídkové ceně. Tentokrát byly ceny podle Hrvola přijatelné, věří, že tomu tak bude i v další soutěži.

Objekt je v současnosti zakonzervovaný. Poslední městský ples se v něm uskutečnil v roce 2019. Kulturní dům Repre stojí v centru Mostu u hlavní třídy Budovatelů, hned vedle magistrátu. Město v roce 2010 prodalo objekt za 28 milionů korun. Rozhodčí soud v roce 2015 označil kupní smlouvu za neplatnou a za vlastníka označil Most. Na objekt byl v minulosti vydán demoliční výměr. Do Repre se přestěhuje městská knihovna.
0 comments
add comment

Related articles