Slavné vily Zlínského kraje

eshop.author: Petr Všetečka, Martin Strakoš, Jana Spathová, Vladimír Šlapeta, Klára Hodaňová, Naděžda Goryczková
eshop.publisher: Foibos
eshop.edition: Slavné vily
eshop.release_year: 2008
eshop.isbn: 978-80-87073-08-7
eshop.format: 23x16,5 cm, 226 stran, vázaná
eshop.language: czech
eshop.price: 399 eshop.czk
eshop.our_price: 370 eshop.czk (eshop.exclvat 10 % eshop.vat: 336,37 eshop.czk)
  14.34 € (eshop.exclvat 10 % eshop.vat: 12,91 €)
eshop.avail: 0 eshop.pcs (eshop.expedition 7 eshop.expeditiondays)
 

Jedinečná publikace představuje slavné i pozapomenuté vily a rodinné domy Zlínského kraje, stavby více než sto let staré i nedávno dokončená díla současných architektů.
Zlín, Luhačovice, Valašské Meziříčí, Kroměříž, Uherské Hradiště, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Bystřice pod Hostýnem a další, to jsou místa, na která se vypravíme v publikaci Slavné vily Zlínského kraje a na stejnojmenné výstavě. Můžeme zde spatřit díla moderní vilové architektury, vzniklá během více než sta let.
Architektury Zlínského kraje je mnohem rozmanitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Svá díla zde zanechali vynikající architekti zvučných jmen a mnozí další, jejichž jména většině z nás mnoho neřeknou. O Baťově vile od J. Kotěry bylo již dost napsáno. Známé jsou také vily ředitelů firmy Baťa - H. Vavrečky, D. Čipery, F. Maloty, J. Hlavničky od V. Karfíka. Bohatá je nabídka luhačovických vil od D. Jurkoviče, B. Fuchse, L. Šlapety a dalších architektů. Plesníkovy zlínské vily pro cestovatele M. Zikmunda a J. Hanzelku, nebo vila pro skladatele Z. Lišku z druhé poloviny XX. století patří dnes již rovněž k uznávaným hodnotám moderní české architektury. A to jsme se ještě nezmínili o hodnotných realizacích F. L. Gahury, H. Gessnera a dalších známých i méně známých architektů.
Příběhy vil Zlínského kraje, to je mozaika příběhů, životů a dějů jejich architektů a stavebníků, to jsou desítky nejen zasvěcených a odborně fundovaných, ale především přitažlivých vyprávění. Nejsou to jen jména architektů, kteří proměnili třeba někdejší z počátku XX. století malé valašské městečko Zlín ve skutečnou galerii moderní architektury, nebo architekti, kteří vtiskli osobitou tvář lázeňským Luhačovicím. Hodnotné realizace vilové architektury najdeme v dalších místech kraje.

eshop.relatedBuildings

eshop.relatedProducts

0 comments
add comment