kruh pozdim 2022: Kamiel Klaasse a Adam Gebrian

events.form.organizer
Kruh z.s.

events.form.place
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

Start
thu 01.12.2022 19:30

events.link
https://kruh.info ...
Lectures

Czech Republic

Prague

Kamiel Klaasse
NL ArchitectsPublisher
Tisková zpráva
Na prosincové přednášce vystoupí nizozemský architekt a spoluzakladatel ateliéru NL Architects Kamiel Klaasse s propagátorem architektury Adamem Gebrianem. Přednáška s názvem Let it pop se zaměří na prostory vytvářející různorodý život, ve kterém mohou praskat naše sociální bubliny.

Kamiel Klaasse absolvoval v roce 1995 známou nizozemskou univerzitu TU Delft a o 2 roky později založil spolu s Walterem van Dijkem, Pieterem Bannenbergem a Markem Linnemannem kancelář NL Architects. Dnes má ateliér mezinárodní složení a těší se pověsti jedné z nejinovativnějších kanceláří v zemi. Jejich projekty s vtipem a zároveň citem řeší problémy nejen architektury samotné, ale i městského života, bydlení či nezvyklého využívání energetických zdrojů. Studio NL Architects získalo za svou činnost četná ocenění. V roce 2017 mimo jiné vyhráli prestižní evropské ocenění Mies van der Rohe Awards za renovaci bytového domu The Kleiburg apartment building poblíž Amsterdamu. Mezi známé projekty patří Basketbar v Utrechtu, multifunkční centra Forum Groningen a Crossoverzaal, škola De Vonk v Belgii či rotterdamská sportovní hala Varkenoord.

Adam Gebrian vystudoval architekturu na TUL v Liberci a postgraduální program SCIFI na SCI-Arc v Los Angeles. Zkušenosti čerpal z řady evropských metropolí. Namísto architektonické praxe se začal věnovat osvětě a propagaci architektury mezi širokou veřejností, ale i teoretické a kritické práci. V roce 2015 získal ocenění Architekt roku. Jeho mediální činnost zahrnuje odborné články, publikace, ale i divácky oblíbené rádiové a televizní pořady. Ze svých krátkodobých pobytů v Barceloně, Lisabonu a USA napsal tři knihy, které zprostředkovávají čtenářům jeho zkušenosti a dojmy ze známých i neznámých míst. Stejně jako v jiných svých aktivitách v knihách sdílí schopnost pozorovat a vnímat okolí, ve kterém se nacházíme.

01/12/2022 / 19:30
CAMP Praha – Vyšehradská 51, Praha 2
Vstupenky (120 (studenti a senioři) / 140 Kč)
anglicky, netlumočeno

Děkujeme všem našim partnerům a podporovatelům. Díky vám máme možnost realizovat naše projekty již od roku 2001.

Pořádá: Kruh z.s.
Pod záštitou: České komory architektů
Projekt podporují: Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy, Městská část Praha 1, IPR Praha, Velvyslanectví Nizozemského království.
0 comments
add comment

Related articles