V-Tower

Interiér bytu

V-Tower
Dispozice — Jedná se o novostavbu s pevně danou dispozicí. Dominantou tohoto interiéru je téměř 360° panoramatický výhled. Při vstupu Vás čeká otevřený koncept kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kromě toho byt disponuje dvěma koupelnami, šatnou a ložnicí s výhledem na Pražský hrad.

Koncept / barevnost / materiály — Účel bytu není primárně k bydlení, tudíž výběr materiálu byl značně odvážný. Dominujícím materiálem je šedá betonová stěrka, kterou lze vidět na podlaze, stěnách, i nábytku. Stolovou a barovou desku vyrobili truhláři ze 400 let starého dřeva, získaného ze staré stodoly z Rakouska. Dovezené dřevo bylo speciálně stařeno pro tento projekt a jeho skladba byla provedena až na místě. Surová ocel byla použita na ocelovém ostrůvku a nábytku. Pro pocitové změkčení byl použit samet, který lze vidět na sedací soupravě a polstrování u postele. Tmavé barvy simultánně podporují dojem nočního města.

Kuchyně & jídelna — kuchyně s úložnými prostory až ke stropu je v dekoru tmavé betonové stěrky. Zabudovaná vinotéka v ocelovém rámu koresponduje s ocelovým ostrůvkem a barem s místem pro sezení až šesti osob. Masivní jídelní stůl z trámů s ocelovou podnoží pohostí deset osob a je doplněn o drátěné, pro větší pohodlnost polstrované židle. Osvětlení koresponduje s materiálem židlí a byla vybrána od firmy Foscarini. Vestavěná světla dodala firma DeltaLight.

Obývací pokoj — díky unikátním výhledům bylo cílem zajistit pohled z každého místa sedačky, proto byla zvolena pohodlná sametová oboustranná sedací souprava, zajišťující výhled z každé její části. Pro doplnění byl použit taburet z přírodního nubuku. Lásku klientů k Manhattanu nelze přehlédnout. Tento výjev zajišťuje tapeta na stěně a doplňuje tak poslední díl panoramatického výhledu.

Ložnice & koupelny — koupelny s kamennými povrchy byly navrženy klienty ještě před naším návrhem. Nicméně ladí se současnou podobou interiéru. Ložnice disponuje výhledem na Pražský hrad. Postel s důmyslně vytvořeným úložným prostorem byla vyrobena na míru. Dubový rám postele je doplněn o čelo ze surové oceli, v kombinaci se sametovým polstrováním. Ocelový štendr u stěny slouží jako odkládací stojan na oblečení. Součástí ložnice je přilehlá koupelna propojena kouřovým prosklením.

Šatna & úložné prostory — autorská lavice byla vyrobena z ocelových prutů a je dominantním prvkem hned při vstupu do bytu. Přilehlá šatna nabízí jednoduchou ocelovou konstrukci, s dostatečným úložným prostorem, podsvícenými dubovými policemi a velkým zrcadlem, které opticky celou místnost zvětšuje. Unikátním prvkem jsou "neviditelné" skříně na opačné straně kuchyně. Neviditelnost spočívá v použití dekoru betonu vytvořené pomocí stěrky, která činní na první pohled skříně nenápadnými a působí jako jednolitá stěna. Úchytky na míru jsou totožná s kováním v kuchyni.

Doplňky — v celém interiéru jsou použité interiérové doplňky ze sortimentu našeho showroomu LOOOOX.

0 comments
add comment

more buildings from OOOOX s.r.o.