Rodinný dům ve Vidči

Rodinný dům ve Vidči
Spolupráce:Tomáš Cirmaciu, Martin Vymetálek, Jana Eliášová
Project:2018-19
Completion:2020


Po nějaké době jsme přijali výzvu na horách, na Valašsku, v obci Vidče nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Navrhli jsme menší rodinný dům, jednoduchou dřevostavbu vycházející z historického rázu valašských staveb, založených na obdélníkovém půdorysu, se vstupem ze střední části a s překrásnými výhledy do okolní krajiny. Symbolem okolí je nedaleká hora Radhošť.
Dům se nachází na vrchní části zastavitelného pozemku. K domu vede přírodní cesta na dvorek, tvořený z jedné strany rodinným domem a z druhé strany stáním pro auta a venkovním skladem.
Společnému obývacímu prostoru s kuchyňským koutem dominuje velké okno s parapetem navrženým pro sezení a výhledem na majestátní strom stojící na pozemku. Strom – dřevo je hlavním tématem navrženého exteriéru i interiéru. Z předsíně s úložnými prostory se dá vejít přes chodbu do ložnice manželů, společně koupelny či do pokojů pro hosty.
Ve spolupráci s investory vznikl návrh využívající přírodní materiály – fošinková jednopodlažní dřevostavba s provětrávanou modřínovou fasádou. Sedlová plechová střecha tmavého odstínu, která je vhodná do krajinného rázu Beskydských hor. Sjednocujícím prvkem domu je lemující dřevěná terasa. Z domu je přístup na terasu možný přes velkoformátová okna s hliníkovými rámy.
5 comments
add comment
Subject
Author
Date
Dokumentace?
Petrj.
18.02.21 09:53
V jednoduchosti ...
18.02.21 11:00
Dům a místo
dagur
18.02.21 06:36
pěkné
lasifa
22.03.21 12:39
show all comments

more buildings from Kamil Mrva Architects