Rekonstrukce bytu v Dolních Břežanech

Rekonstrukce bytu v Dolních Břežanech
Coauthor: Lukáš Juřina
Project:01/2018
Completion:06/2019


Truhlářské atypy: Definito
Podlaha: AXA studio
Když k nám přišla investorka s půdorysem bytu, který koupila a který v rámci developerského projektu nikdy nebyl dokončen, vůbec jsme nebyli schopni pochopit, jak je možné, že se vůbec prodával a prodal byt s tak strašnou dispozicí. Prvním krokem tedy bylo vzít papír a tužku a navrhnout dispozici, která bude logická a pro život příjemná.

Zadáním byl městský interiér pro jednu až dvě osoby na půdorysné ploše cca 75 m², který majitelce poskytne útočiště po náročném pracovním dni. Volbou tedy byla základní konfigurace dělící prostor na denní a noční soukromou část. Jelikož majitelka velmi ráda vaří a je velmi společenská, na část obytnou jsme dali prostorově větší důraz než na ložnici s šatnou. Přání, které znělo, aby část kuchyně byla uzavřená, jsme vyřešili poloprůhlednou příčkou, která prostor neuzavírá, ale poskytuje možnost "schování" mírného nepořádku z kuchyně. Tento princip malých šprušliček jsme pak použili i v jiných částech bytu, a tak vše propojili v jeden celek.

Materiálové ladění bylo od počátku nastaveno s důrazem na dřevo, na teplou složku interiéru na podlaze. Tento základ je doplněný o tmavě antracitovou, beton a jemnou černou linku. Vše ostatní zůstalo v jemně bílých a krémových tonech látek a nábytku.
0 comments
add comment

more buildings from DMAE Architects