Lasagneria

restaurace specializující se na lasagne

Lasagneria
Architect: mar.s architects
Grafický design:oh deer
Address: Korunní 35, Vinohrady, Prague, Czech Republic
Investor:Lasagneria s.r.o.
Project:2017
Completion:9-12 / 2017
Area:62 m2
Price:1 500 000 CZK


Bistro specializující se na italské lasagne se nachází v Korunní ulici na Královských Vinohradech v Praze. Prostor, ve kterém se dříve nacházela prodejna potravin, je charakteristický svými velkými výlohami a prosvětleným interiérem.
Veškeré složky lasagni jsou připravovány přímo v bistru, a to jednak v kuchyni propojené s prostorem restaurace velkým otvorem, a také přímo na pultu, který tvoří ústřední prvek bistra.
Důležitou součástí vizuálního řešení interiéru jsou dvě horizontály - podlaha a strop. Na podlaze je použita kombinace dubových vlýsků mořených do tmavého odstínu a skládaných do klasického stromečku a bílých obkladů a dlažby stejného rozměru. Ta je vklíněna do dřevěné podlahy a přechází do provozně namáhanějších částí bistra, včetně stěny za pultem. Pod stropem je vytvořen poloprůhledný podhled z několika kilometrů černého provázku, který tvoří nepravidelnou síť. Mezi obě výrazné roviny je vestaven atypický nábytek ze světle mořené překližky. Celý interiér je doplněn osvětlením Edisonovými žárovkami a tematickou grafikou od studia molokowall.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Pavouci a ti druzí
17.05.18 09:56
show all comments

more buildings from mar.s architects