Lasagneria

restaurace specializující se na lasagne

Lasagneria
Grafický design:oh deer
Adresa: Korunní 35, Vinohrady, Praha, Česká republika
Investor:Lasagneria s.r.o.
Projekt:2017
Realizace:9-12 / 2017
Užitná plocha:62 m2


Bistro specializující se na italské lasagne se nachází v Korunní ulici na Královských Vinohradech v Praze. Prostor, ve kterém se dříve nacházela prodejna potravin, je charakteristický svými velkými výlohami a prosvětleným interiérem.
Veškeré složky lasagni jsou připravovány přímo v bistru, a to jednak v kuchyni propojené s prostorem restaurace velkým otvorem, a také přímo na pultu, který tvoří ústřední prvek bistra.
Důležitou součástí vizuálního řešení interiéru jsou dvě horizontály - podlaha a strop. Na podlaze je použita kombinace dubových vlýsků mořených do tmavého odstínu a skládaných do klasického stromečku a bílých obkladů a dlažby stejného rozměru. Ta je vklíněna do dřevěné podlahy a přechází do provozně namáhanějších částí bistra, včetně stěny za pultem. Pod stropem je vytvořen poloprůhledný podhled z několika kilometrů černého provázku, který tvoří nepravidelnou síť. Mezi obě výrazné roviny je vestaven atypický nábytek ze světle mořené překližky. Celý interiér je doplněn osvětlením Edisonovými žárovkami a tematickou grafikou od studia molokowall.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Pavouci a ti druzí
17.05.18 09:56
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od mar.s architects