Kolby Wine Bar

Kolby Wine Bar
Address: Rohanské nábř. 693, Karlín, Prague, Czech Republic
Investor:Kolby, a.s.
Project:2018
Completion:říjen 2018 – leden 2019
Area:74 m2


Bar jako víno! V novostavbě administrativního areálu Rustonka na Rohanském nábřeží vznikl prostor pro prodej, ochutnávku a vystavování vína – Kolby Wine Bar. Kromě široké veřejnosti je vinný bar určen také pro soukromé oslavy či firemní rauty. Celý prostor je především navržen jako výstava a prezentace vína. Střídmě pojatý interiér má za cíl nasměrovat pozornost na to nejdůležitější, na samotné víno.

Vlastní vinárna o ploše 59 m² je koncipována jako volný prostor umožňující jeho zákazníkům několikero způsobů užívání a uspořádání mobiliáře pro potřeby konkrétních typů akcí. Od klasické sestavy určené pro veřejnost, přes centrální uspořádání pro degustace a ochutnávky až po další rozličné uskupení vhodné pro rauty, firemní večírky či soukromé oslavy. Z tohoto důvodu je mobiliář kombinací typových výrobků a atypických truhlářských prvků. Celý otevřený prostor je orámován průběžným policovým systémem, jehož hlavním účelem je prezentace a uskladnění vinných lahví a krabic. Ostatní interiérové prvky jako cortenový bar, litá betonová podlaha či mobiliář (Vitra) tento policový systém pouze doplňují a umocňují důraz, který je kladen na vystavené víno.

Hlavní prostor wine baru i jeho zázemí jsou navrženy v jednoduché materiálové i barevné kombinaci, kdy jsou dominantní černé a šedé odstíny doplněny dřevěnými truhlářskými prvky. Další materiály jako přiznaný beton, černý lakovaný kov, cortenový obklad baru a strop bez podhledu s přiznanými rozvody v černém provedení společně vytváří ucelený dojem jednoduchého otevřeného prostoru s industriálním charakterem. Měkké materiály jako dřevo, tmavé čalounění mobiliáře či textilní závěsy zase dodávají interiéru na útulnosti a jemnosti. Celkově střídmě navržená kulisa pro všudypřítomné lahve vína a zákazníky, kteří si ho sem přicházejí vychutnat.
0 comments
add comment

more buildings from CMC architects, a.s.