Dům u rybníka

Dům u rybníka
Zahrada:Ing. Petra Novotná – atelier Koukol
Address: Czech Republic
Project:2018-19
Completion:2020


Ocenění: Big SEE Architecture Award 2021
Na úplném okraji malé obce v Jižních Čechách, v oblasti protkané vyhlášenými jihočeskými rybníky vyrostl minidomek sloužící jako útočiště pro útěk před ruchem města.
Koncept domu vychází z klasického venkovského archetypu. Základní hmota se sedlovou střechou je ovšem pragmaticky doplněna obdélníkovým kubusem, přičemž toto prolnutí dvou hmot vychází z vnitřního uspořádání a je tedy patrné i v interiéru.
Dům se nachází v těsné blízkosti vodní plochy, celé hlavní průčelí domu je proto plně proskleno tak, aby umožňovalo přímý kontakt s exteriérem.
Hlavní obytný prostor je řešen velkoryse. Díky tomu, že je celý otevřený až do stropu, je prostor i přes malou podlahovou plochu překvapivě vzdušný.
V interiéru se ke slovu dostávají nosné prvky. Ocelové I nosníky jsou přiznané, a jsou doplněny subtilním ocelovým schodištěm s dřevěnými podstupnicemi a dalším ocelovým nábytkem. Vše je doplněno dřevěnými prvky a barevně neutrálními doplňky. Hlavním interiérovým motivem je totiž venkovní scenerie, která se mění doslova každou minutu a vytváří tak neopakovatelnou atmosféru.
0 comments
add comment

more buildings from boq architekti