Byt z 30. let

Byt z 30. let
Project:2020
Completion:2023
Area:107 m2


Byt v Bubenči jsme kompletně rekonstruovali. Došlo ke změně dispozice, výměně podlahy, repasi oken i dveří. Ve výběru materiálů a barev navazujeme na původní prvky bytu. Inspirovali jsme se především bíle lakovanými dveřmi a okny s mosaznými kličkami nebo typickými dubovými parketami.
Očištěním půdorysu na nosné stěny jsme docílili definice velkorysé chodby, která je spíše spojujícím prvkem celého bytu než pouhým komunikačním prostorem. Výrazné zelené zádveří s kruhovým zrcadlem je bránou do bytu. Do chodby se zádveří otevírá velkorysou knihovnou, která poskytuje dostatek prostoru nejen na knihy, ale i na osobní předměty.
Původní úzké pokoje orientované do ulice jsme propojili širokým otvorem v jeden velký obytný prostor. Bílá kuchyně se stává součástí stěny, zato volně stojící nábytek navazuje na dubové podlahy. Výrazný masivní dubový stůl jsme navrhli bytu na míru. Dominantou obývacího pokoje se vstupem na balkón do ulice je velký obraz.
Koupelna svým drobným obkladem a oblými rohy navozuje pocit lázní. Výběr kulaté mozaiky byl inspirován stářím a velkorysostí bytu. V detailu jsme dbali na mosazné doplňky, niky s betonovými deskami a nepřímé osvětlení.
Ložnice je maximálně jednoduše řešená. Velká šatní skříň skýtá skryté pracovní místo. Zásuvné dveře skříně odhalí barevnou niku, kterou lze na noc zavřít a vyčistit tak prostor pro spánek. Ložnice má také přístup do soukromé koupelny.
2 comments
add comment
Subject
Author
Date
Byt z 30.let
Jitka Hoferková
18.05.24 08:29
byt z 30. let
Bc. Polná
24.05.24 10:47
show all comments

more buildings from Studio COSMO