Bydlení Újezd nad Lesy

Bydlení Újezd nad Lesy
Návrh řeší nový obytný soubor v Újezdě nad Lesy. Jedná se celkem o 12 nových rodinných domů, z toho 8 samostatných domů a 4 dvojdomy. Dvojdomy tvoří frontu stávající hlavní ulice, samostatné domy jsou umístěné v druhém plánu a vytváří náves, které je jejich sdíleným veřejným prostorem.
Domy jsou navrženy ve 3 rozměrových standardech – samostatné domy A, B a menší dvojdomy C. Všechny domy mají moderní design, vysoký standard vybavení a jsou zároveň energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí.
S ohledem na aktuální téma nedostatku vodních zdrojů byla také u každého domu vybudována retenční nádrž na dešťovou vodu. V případě zájmu ze strany klienta lze dům osadit solárními panely či zajistit dobíjecí stanici pro elektromobil.
Jako i v jiných projektech řešíme, jak nabídnout rodinný dům s vlastní zahradou a přitom šetřit půdou. Rohový systém zastavění v případě samostatných domů dovolí lépe využít pozemky. Zatímco běžný pozemek má rozlohu 800 nebo 1000 m², v našem návrhu mají polovinu i méně.
0 comments
add comment

more buildings from Pavel Hnilička Architects + Planners, s.r.o.