Adam Hudec: Epidermitektura - výstava ve vile Tugendhat

Pořadatel
Vila Tugendhat, oddělení Muzea města Brna

Místo konání
Černopolní 45, Brno

Začátek
st 01.3.2023 10:00

Konec
ne 30.4.2023 17:30

Vernisáž
út 28.2.2023 18:00

Odkaz
www.tugendhat.eu ...
Výstavy

Brno

Černá PoleVložil
Tisková zpráva
Co prozrazují skvrny na fasádě vily Tugendhat odkrývá výstava Epidermitektura
Veškeré přirozeně se vyskytující skvrny na fasádách jsou obvykle považovány za nečistoty a jsou neustále odstraňovány. K čemu dojdeme, pokud se začneme zajímat, jak mají vypadat vnější povrchy budov a proč? Jak to může prohloubit naše chápání toho, co na nich roste? Epidermitektura se zabývá organickými skvrnami a zabarvením vytvořeným mikroorganismy na vnějších površích vily Tugendhat s cílem prozkoumat jejich schopnost obnovovat a regenerovat jak životní prostředí, tak i povrchy, na kterých se vyskytují. Slavnostní otevření expozice Adama Hudce, která vznikla na základě spolupráce Akademie výtvarných umění ve Vídni a Fakulty architektury VUT v Brně, proběhne ve výstavních prostorách ikonické vily proběhne v úterý 28.2.2023 v 18:00.
Adam Hudec je výzkumník/umělec/architekt a doktorand na Akademii výtvarných umění ve Vídni, který se ve svém multidisciplinárním výzkumu zaměřuje na fyzické teritorium, které často dekonstruuje pomocí souboru dat, aby odhalil neočekávané a skryté anomálie. Působí na pomezí umění, vědy a architektury kde se interdisciplinarita stala nástrojem ke zkoumání skrytých a neviditelných fenoménů životního prostředí.
Výstava je součástí probíhajícího výzkumného projektu s názvem „Epidermitecture“ na Akademii výtvarných umění ve Vídni a Fakultě architektury VUT v Brně, který vedou profesorka architektury Michelle Howard a Katja Steflinger z Akademie výtvarných umění ve Vídni.
0 komentářů
přidat komentář