Adam Hudec: Epidermitektura - výstava ve vile Tugendhat

Source
Vila Tugendhat
Publisher
Tisková zpráva
03.03.2023 18:30
Exhibitions

Czech Republic

Brno

Černá Pole

Co prozrazují skvrny na fasádě vily Tugendhat odkrývá výstava Epidermitektura
Veškeré přirozeně se vyskytující skvrny na fasádách jsou obvykle považovány za nečistoty a jsou neustále odstraňovány. K čemu dojdeme, pokud se začneme zajímat, jak mají vypadat vnější povrchy budov a proč? Jak to může prohloubit naše chápání toho, co na nich roste? Epidermitektura se zabývá organickými skvrnami a zabarvením vytvořeným mikroorganismy na vnějších površích vily Tugendhat s cílem prozkoumat jejich schopnost obnovovat a regenerovat jak životní prostředí, tak i povrchy, na kterých se vyskytují. Slavnostní otevření expozice Adama Hudce, která vznikla na základě spolupráce Akademie výtvarných umění ve Vídni a Fakulty architektury VUT v Brně, proběhne ve výstavních prostorách ikonické vily proběhne v úterý 28.2.2023 v 18:00.
Adam Hudec je výzkumník/umělec/architekt a doktorand na Akademii výtvarných umění ve Vídni, který se ve svém multidisciplinárním výzkumu zaměřuje na fyzické teritorium, které často dekonstruuje pomocí souboru dat, aby odhalil neočekávané a skryté anomálie. Působí na pomezí umění, vědy a architektury kde se interdisciplinarita stala nástrojem ke zkoumání skrytých a neviditelných fenoménů životního prostředí.
Výstava je součástí probíhajícího výzkumného projektu s názvem „Epidermitecture“ na Akademii výtvarných umění ve Vídni a Fakultě architektury VUT v Brně, který vedou profesorka architektury Michelle Howard a Katja Steflinger z Akademie výtvarných umění ve Vídni.
0 comments
add comment