Zázemí pro adventure minigolf a beachvolleyball

Zázemí pro adventure minigolf a beachvolleyball
Projekt:Tomáš Vavřínek
Projekt:2016
Realizace:2017


Obslužná budova sportovišť v novém parku u lázeňského hotelu SPA Resort Lednice představuje další výrazný krok v rámci zdejší modernizace. Nový objekt vznikl jako součást velkorysého záměru na zásadní rozšíření portfolia poskytovaných služeb.
V Lednici se obrazně řečeno uzavírá kruh. Obslužná budova totiž společně s Wellness a Kongresovým centrem dotváří ucelený komplex hotelového areálu. Jde o zázemí zdejšího sportoviště, tedy tří beachvolejbalových hřišť a plochy pro adventure minigolf.

Přestože se jedná o relativně jednoduchou stavbu, prošla si překvapivě dlouhým a místy dramatickým vývojem. To také dokládají slova jednoho z autorů Martina Habiny: "Náš názor se od prvotních expresivních návrhů postupně ustálil na klidnější, více archetypální dřevostavbě, která lépe podtrhuje neopakovatelné kouzlo zdejší historické parkové krajiny." Autoři rovněž ustoupili od původního návrhu, který počítal se dvěma samostatnými budovami, a dali přednost jednomu pavilonu s ochozem orientovaným do obou obsluhovaných stran areálu. Jemný odkaz na prvotní záměr by tu ale přece jen byl. Pavilon je totiž tvořen dvěma oddělenými hmotami, šatnami pro sportovce s bufetem a skladem. Ty své místo nalezly pod baldachýnem jakoby plovoucí modřínové střechy a získaly obložení z kvalitního kanadského cedru. Od plochého krovu jsou pak vizuálně odděleny souvislými štěrbinami pásových oken.

Nádech exkluzivity a celkový dojem šperku zasazeného do zdejšího parku dodává novému provoznímu objektu mistrné zaoblení dřevěných nároží. Toho bylo dosaženo speciálním způsobem. Cedrový obklad totiž tesaři ohnuli pomocí řady zářezů na rubové straně každé jednotlivé palubky a následného postupného kotvení na hustý svislý nosný rošt.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Atelier Habina