Adresa: Za Cukrovarem, Čakovice, Praha, Česká republika
Projekt:2017
Realizace:2018
Užitná plocha:5600 m2
Zastavěná plocha:1100 m2
Plocha pozemku:6633 m2


zpět na článek
8 komentářů
Krásné
David Mareš
| 20.11.19 07:47
Svěží, krásné. To stojí za výlet!
Dotaz
Kryštof Kaiser
| 01.12.19 02:37
Prosím o informaci, kolik metrů čtverečních se při této realizaci Volnočasového areálu v Praze v Čakovicích podařilo, zabetonovat, zaasfaltovat a zadláždit zelených ploch, to jest trávníků, křovisek a kolik bylo potřeba vykácet stromů?
Předem děkuji
Odpověď
Martin
| 02.12.19 10:20
Při náhledu do starších leteckých snímků to vypadá, že zpevněných ploch spíše ubylo a v porovnání s nedalekým Globusem a průmyslovými areály jsou zcela zanedbatelné. Také nemám rád zbytečné betonování volné krajiny, ale v tomto případě je poznámka pana Kaisera trošku nefér.
upřesnění dotazu
Kaiser Krištof
| 04.12.19 09:25
Dobrý den,
nepsal jsem o nějakém nedalekém Globusu, nežádal jsem srovnání s ním. Předpokládám, že existuje situační plán stavu před realizací a po realizaci. Jistě bylo nutné žádat o povolení kácení a tam se musely uvést přesná data.
Takže by to asi chtělo exaktní údaje a ne pocity.
Fér, nefér, ale pravdu.
neřeknu a nřeknu, vy byste se mi řechtali
Zorka Hejdová
| 06.12.19 12:21
A pan Martin se nám se zde už asi neozve.
Bude mlčet, žádné údaje nezveřejní, přestože nemá rád zbytečné betonování volné krajiny.
Nerozumím
Martin
| 07.12.19 05:04
Příspěvku paní Hejdové nerozumím. Přesné údaje o kácení dřevin by vám spíš mohli poskytnout autoři nebo investor. Když se ale podívám na staré letecké snímky a staré fotky, co na tom místě bylo dříve, tak vidím holou pláň bez keřů či trávy (2003) a potom jakousi zpevněnou plochu s náletovými dřevinami, které byly navíc při realizaci zachovány. To mi připadá dostatečně exaktní.
Vždyť je to jedno
Kryštof Kaiser
| 08.12.19 01:09
Exaktní jsou metry čtverční.
Neexaktní je - připadá mi ...., nebo, zpevněných ploch spíše ubylo...
...
Daniel
| 09.12.19 01:06
Vskutku komická debata. Z něčeho hnusného se udělalo něco pěkného (se spoustou zeleně), co lidé využívají a tady se bude počítat, jestli někdo pokácel dva náletové stromy nebo ne. Notabene v místě, kde je zeleně více než dost a tady v diskuzi to vypadá, že někdo vykácel tři hektary zdravého lesa a plochu vybetonoval. Na těch plochách navíc nevidím žádné kanály, takže veškerá voda se buď odpaří nebo steče na okolní (zelené) plochy a v místě se vsákne, hned vedle rybníky... Ale nejsem vyznavač skateboardingu, tak se třeba mýlím a je možné udělat zatravněný skatepark...
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.