Vily Emílie a Františka

Vily Emílie a Františka
Adresa: Mokropeská 2029, Černošice, Česká republika
Investor:Michael Pánek / IBS-ROKAL, s.r.o.
Projekt:3/2014 - 2015
Realizace:2/2015 - 5/2016


Vily Emílie a Františka jsou poslední částí nedávno postaveného Centra Vráž.
Třípodlažní rezidenční objekty jsou navrženy jako bytové vily s výrazným individuálním charakterem. Důležitým prvkem nových domů je jihozápadní nároží do ulice Mokropeská, které reflektuje podobné jihozápadní nároží již realizovaného objektu Centra Vráž. Nároží má charakter dvoupodlažního kvádru, který spojuje a zvýrazňuje rohovou část druhého a třetího podlaží. Těmito navzájem příbuznými rohovými prvky je definována uliční fronta do ulice Mokropeské. Idea dvojpodlažního kvádru je podpořena světlým cihlovým obkladem. Naopak jižní a východní průčelí do zahrady jsou navrženy jako volné kompozice prosklených ploch a výplňových prvků v bílé omítce mezi nimi. Uskočené části vyšších podlaží vytváří terasy a balkony. Použití přírodního materiálu pro cihelný obklad přispívá k vyšší kvalitě výsledku.
Přízemní byty obou objektů mají své vlastní zahrádky, oddělené od společné zahrady živými ploty. Fasáda přízemí je maximálně prosklená. Bytové domy obsahují 11 a 9 bytových jednotek. Byty v 2. a 3.NP mají k dispozici terasy a balkony. Obývací pokoje všech bytů využívají jižní orientaci a panoramatické výhledy do brdských kopců.
Objekty jsou propojeny jedním podzemním podlažím s garážemi s příjezdem z Mokropeské. V tomto podlaží jsou také umístěny sklípky pro jednotlivé byty. Vlastní příjezd do garáží je zakomponován do návrhu terénní terasy, která obsahuje garáže a tvoří plochu zahrad pro byty v přízemí.
Šafer Hájek architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Šafer Hájek Architekti