Viladům Máj

Viladům Máj
Spolupráce:Jan Gadziala, David Korsa
Adresa: ul. 5. Máje 37, Motol, Praha, Česká republika
Realizace:2019-21
Zastavěná plocha:307 m2
Plocha pozemku:951 m2


Svažitý pozemek na ul. 5. Máje je situován ve vilové čtvrti s volně stojícími domy v blízkosti lesoparku Brouček a motolského hřbitova. Dostupnost je z ulice Plzeňská.
Projekt viladomu respektuje urbanistickou strukturu původní zástavby. Začlenění nových, soudobě designovaných staveb do okolí bylo sledováno také v architektonické úrovni návrhu, při řešení detailů i volbou použitých materiálů.

Prioritou zadání bylo vytvoření příjemného prostředí domu i jednotlivých bytů s vysokým standardem nabízených prostorů a detailů. Důraz je kladen na dosažení velké individuality řešení dispozic, podporování vzájemné nezávislosti, pocitu intimity a soukromí bytů.
Viladům je členěný na dvě symetrické části se čtyřmi mezonetovými byty a dvěma apartmány. Každý mezonet má samostatný vstup a vlastní zahradu. Těmito atributy a dalšími detaily návrhu je standard bydlení ve viladomu záměrně přibližován standardu bydlení v rodinném domě.
Viladům má 2 plné nadzemní podlaží, jedno ustupující a jedno podzemní podlaží. Vjezd na pozemek je v severním, nejníže položeném rohu. Sjezd vede přímo do podzemních garáží, kde je 10 parkovacích stání. U prvních pěti stání lze použít zakladač, tím se kapacita navýší na 15 stání. Dále se zde nachází 6 kójí – jedna pro každý byt. Výstup do přízemí je buď po příjezdové rampě nebo bočním schodištěm.
V úrovni přízemí jsou samostatné vstupy do mezonetových bytů a společný vstup do apartmánů umístěných v ustupujícím podlaží nad mezonety. Dispoziční řešení mezonetových bytů je obdobné. Ze zádveří se vstupuje do centrální haly, odkud se dále pokračuje do obytného prostoru, koupelny s wc a na schody do druhého patra.
Obytný prostor je členěn na záliv s kuchyní, jídelnu a obývací pokoj. Z jídelny a obývacího pokoje je vstup na samostatnou terasu a zahradu. Zadní byty mají na zahradě bazén.
Po schodech se vystoupá do druhého patra, kde je opět centrální hala, ze které jsou samostatné vstupy do tří ložnic a koupelny s  wc. Celková dispozice mezonetových bytů je 4+kk.
Apartmány jsou řešeny jako 4+kk. Ložnicové patro je o půl patra převýšené. Tímto uskočením vzniká převýšený prostor v obytné místnosti a dodává mu na velkorysosti.

Konstrukční řešení domu je kombinované. Suterén je proveden jako železobetonová bílá vana. Objekt je založen na základové desce tl. 400mm. Konstrukční systém horní stavby je stěnový se železobetonovými stropními deskami. Stěny jsou vyzděny z akustických keramických tvarovek tl. 300mm.
SENAA architekti
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od SENAA architekti, s.r.o.