Ubytování Szegzárd

Ubytování Szegzárd
Adresa: Kisbödö u., Szekszárd, Maďarsko
Investor:Szegzárd – the lodge / Péter Dudás, Attila Kövesdy
Realizace:2021
Plocha pozemku:9000 m2


Návrh stromového domu: Fruzsina Bitter
Návrh interiéru: Péter Dudás
Stavební firma: Kelemen István
Penziony byly postaveny v oblasti zvané Bartina jižně od maďarského města Szekszárd. Rekreační objekty se nachází v sousedství vinných sklepů a rodinných vinařství. Jednotlivé domu jsou rozptýleny na pozemku o rozloze 9000 m². Pozemky se nacházejí v přechodné oblasti v blízkosti městského centra, kde je přirozené utvářená uliční síť a zároveň jsou součástí rozlehlých vinic s vlastní atmosférou. Navržené budovy se snaží vytvořit v této přechodové oblasti svoji vlastní identitu.
Zemědělská historie měla vliv i na architektonickou povahu staveb, které si zachovávají jednoduchý a umírněný vzhled. Tři hlavní obytné jednotky jsou klidně usazeny na svahu. Domy jsou od sebe vzdáleny kvůli zachování soukromí a intimity, přičemž všechny umožňují výhledy do údolí. Domy disponují velkorysým východním pohledem na město, ale použitá architektura zároveň umožňuje zapadajícímu slunci nad kopcem proniknout do interiéru.
Penziony jsou mírně zapuštěny do svahu. Sedí na pevném železobetonovém soklu, který je kombinován s lehkou dřevěnou střešní konstrukcí. V zemědělské architektuře je kombinace těchto dvou konstrukcí celkem běžná a současně umožnila domům snadné začlenění do krajiny, aniž by z ní příliš vyčnívaly.
Vnitřní dispozice je poměrně jednoduchá. Od obytných prostorů jsou odděleny pouze ložnice a koupelny. Bylo důležité rozšířit vnitřní prostory směrem do vinice pomocí krytých a otevřených teras. Při stavbě byly použity kvalitní přírodní materiály. Důležitou roli hraje nosná konstrukce z modřínového dřeva, které bylo použito také na okna a stínící pergoly.
építész stúdió kft.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od építész stúdió kft.