Rodinný dům ve Farkasrét

Családi ház Farkasréten

Rodinný dům ve Farkasrét
Návrh interiéru:Janka Padányi-Józsa
Adresa: Talaj u. 34, Farkasrét, Budapešť, Maďarsko
Realizace:2023


V domě žije manželský pár a jejich dvě děti. Pozemek je výjimečný. Za úzkou uliční čárou je pozemek lemován stromy, strmě se svažuje a nabízí panoramatický výhled na město.
Právě tento jedinečný výhled v kombinaci se skrytým interiérem byl hlavní inspirací při navrhování domu. Půdorysy jsou jednoduché a logické: garáž pro dvě auta, soukromý prostor pro rodiče, dětské pokoje, pracovna, obývací pokoj s výhledem a kuchyně s terasou a grilem tvořící duši celého domu.
S ohledem na topografii je garáž umístěna přímo u silnice, zatímco obytná část je posazena doprostřed pozemku a výhled je směrován do údolí. Tato dualita umožnila rozdělit hmotu domu na dvě části, které jsou však zároveň organicky propojené. První tvoří dvoupodlažní kubus se skladem a garáží ležící blíže k ulici a druhou hmotu tvoří třípodlažní obytný blok odsazený doprostřed pozemku. Obě hmoty obklopují kryté atrium. Za domy se nachází krajinářsky ztvárněná zahrada. Do domu se vstupuje krytou chodbou vedoucí od chodníku podél garáže a přes atrium. Obytná část domu je z ulice odstíněná, ale při vstupu se vhled postupně otevírá. Obytný prostor se pak dále otevírá směrem na terasu a do zahrady. Na terase je umístěn gril a oboustranně přístupná kuchyňská linka. V horním podlaží, které se obrací k rannímu slunci, se nachází soukromá část rodičů. Dětský pokoje se nachází ve spodním podlaží, odkud je přímý vstup na terasu a do zahrady.
építész stúdió kft.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od építész stúdió kft.