Rodinný dům za tratí

Rodinný dům za tratí
Interiéry:Ing. arch. Martina Rosová
Spolupráce: Ing. Petr Košťál, Ing. Hynek Stiehl, Ing. Vít Zinga, Marie Dvořáková, Andrea Junková, Ing. Jan Pěnčík, Ing. Pavel Rus
Projekt:2014-15
Realizace:2015-18
Užitná plocha:268 m2
Zastavěná plocha:206 m2
Plocha pozemku:2831 m2


Pozemek s jižní orientací se nachází na okraji Trutnova. Jeho vlastní sklon není nijak velký, ale od příjezdové komunikace je oddělen vysokou mezí. Protože cílem bylo vyřešit bydlení na jednom podlaží, byla mez využita k zapuštění garáže a technických prostor pod zem. Díky tomu se příjezdová cesta nachází pod horizontem výhledu.

Vstup do domu je umístěn v podzemním podlaží v návaznosti na garáž. Z prostorného zádveří s vestavěnou skříní vede otevřené schodiště do obytného podlaží. Obytný prostor členěný do tří zón se otvírá k jihu a zejména k západu, kde je nejhezčí výhled. Tento výhled je v interiéru kombinován s pohledem na krbová kamna. Ložnicová část je od obytného prostoru oddělená schodišťovou halou.

Průčelí domu tvoří průběžný balkón částečně krytý markýzou. Balkón se v jihozápadním nároží prohlubuje v krytou terasu s venkovním sezením. Bílé fasády domu jsou doplněny dřevěným obkladem stěny u terasy a dřevěnou konstrukcí skladu na zahradní nábytek a venkovní gril.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT