Rodinný dům v Radlíku

Rodinný dům v Radlíku
Přestavba v Radlíku měla za úkol modernizaci stávajícího rodinného domu budovaného v etapách, bez výrazné celkové koncepce. Původní objekt zůstal ve svém objemu zachován, byly však sjednoceny jeho materiály, detaily a přilehlý předprostor. Původně byl provoz domu rozložen na tři podlaží. To již s ohledem na potřeby rodiny nebylo vyhovující. Za účelem propojení hlavní obytné části se zahradou byla vytvořena nová přístavba do zahrady v podobě minimalistického černého kvádru. Zahrada byla koncipována taktéž nově, současně a koordinovaně se stavebními úpravami.

Nová část domu byla od počátku ovlivňována starým ořechem, okolo kterého byly rozvinuty funkční zóny kuchyně, obývacího pokoje a terasy. Dispozici uzavírá dřevník nezbytný pro zásobování obou krbů, který zároveň vytváří žádanou intimitu prostoru a současně rámuje pohledy do okolí.

Spousta nápadů, vybavení a detailů vznikla po diskuzi, nebo je přímo počinem investora. Ten byl po celou dobu procesu zdatným oponentem a ve finále vytvořil útulnou vrstvu domu, která obohacuje základní rozvržení dané architektem.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od OK PLAN ARCHITECTS