Rodinný dům Kompakt I

Rodinný dům Kompakt I
Jedná se o přízemní dům z Novatopu, který pro obyvatele pod svými „křídly“ skrývá bezbariérové útočiště. Tato ochranná křídla evokují velké střešní přesahy, jež pomyslně chrání Váš domov a rodinu. Střešní přesahy mají však i praktické uplatnění... Jednak na severní straně vzniká kryté místo pro automobil a zároveň zastřešují vstup do domu. Na jižní straně domu mají funkci stínění, kde v letních měsících brání přehřívání objektu, zároveň však v zimě, kdy je slunce níž nad horizontem, umožňují nemalé tepelné zisky. Taktéž kryjí terasu, kterou je možno propojit s obývacím pokojem a dávají tomuto prostoru patřičnou intimitu.

Do domu se vstupuje přes velké zádveří, které alternuje vstupní halu. Jsou zde situovány úložné prostory v podobě vestavných skříní. Z tohoto centrálního prostoru se dále dostáváme do koupelny, wc propojeného s technickou místností, pokoje a hlavního obývacího prostoru.

Obývací prostor se skládá z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, odkud je přímý vstup na terasu, potažmo na zahradu. Z obývacího pokoje se vchází do pracovny, která je oddělena velkou posuvnou stěnou a nabízí tak příjemnou variabilitu. Díky této stěně můžeme zanechat oba prostory propojené, či je úplně oddělit. Pracovna též může sloužit jako pokoj pro hosty, v případě nutnosti se z ní dá udělat další dětský pokoj.

Do ložnice se vstupuje taktéž z obývacího prostoru. Je zde velmi prostorná vestavěná šatní skříň i dostatečný prostor pro dětskou postýlku.

V opačné části domu než je ložnice, se nachází pokoj, který je dostatečně velký pro dvě děti, opět s vlastními úložnými prostory.

Dům je navržený tak, aby i v základním standardu odpovídal klasifikaci Nízkoenergetický dům.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od 3AE s.r.o.