Rodinná usedlost na Trutnovsku

Rodinná usedlost na Trutnovsku
Tento dům kromě bydlení stavebníka slouží pro setkávání rozvětvené rodiny a přátel ve venkovské krajině na Trutnovsku. Název usedlost vychází z toho, že k rodinnému domu patří ještě další hospodářské stavení pro domácí zvířata, skleník a malý rybník pro chov vodního ptactva napájený potokem, který pozemek dělí na obytnou a hospodářskou část.
Stávající dvoupodlažní rodinný dům byl rekonstruován a osahuje pokoje pro členy rodiny, kteří zde trvale nebydlí. Tato část však může v budoucnosti sloužit i jako samostatný rodinný dům pro některé z dětí. Dvoupodlažní hmota této části byla ještě prodloužena o garáž techniky.
Novostavba rodinného domu je jednopodlažní nepodsklepený objekt s pultovou střechou. Objekt má obdélníkový půdorys orientovaný souběžně s hřebenem stávající části. Jednoduchý tvar domu je narušen pouze nikou zastřešené terasy a vystupující částí jídelny. Všechny obytné místnosti jsou orientovány k jihu. Stará a nová část jsou propojeny novostavbou garáže pro dva osobní automobily.
Protože stavebník se stěhuje z města na venkov, aby byl co nejvíce venku, je těžištěm domu velká zastřešená a ze tří stran chráněná terasa. Je umístěna tak, aby byl dům již od vstupu "průhledný" až na terasu. Kuchyně a jídelna jsou řešeny velkoryse, jako společenská místnost, kam se musí vejít domácí i hosté. Ostrovní kuchyně je navržena tak, aby v ní mohlo pracovat několik kuchařek, jídelna pojme až dvacet stolovníků. Oproti tomu obývací pokoj majitelů domu je poměrně komorní a je zamýšlen jako privátní místnost. Soukromá část domu pak obsahuje dětský pokoj, pracovnu, ložnici, šatnu a dvě koupelny.
7 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
dopravní betonové zátarasy
Šimon Kopic
05.11.14 12:36
kupelna
martinpavek
06.11.14 08:40
to martinpavek
burke88
06.11.14 11:09
rozvětvená rodina
havlickovi
06.11.14 11:28
...betonové zátarasy...
Zdeněk Skála
06.11.14 02:43
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT