MPP Cellularium

MPP Cellularium
Adresa: Main Point Pankrác, Praha, Česká republika
Projekt:2019
Realizace:2020
Užitná plocha:155 m2


Zajímavě, ale složitě tvarovaný prostor v novostavbě MPP, kde v půdorysném návrhu téměř nenajdete rovnou stěnu a prostor je vertikálně protkaný šikmými nosnými sloupy – takové podklady obdrželo studio Formafatal společně se zadáním pro návrh interiéru Institutu přírodní medicíny.

Do vstupního foyer, který zároveň slouží jako čekárna, je vsazena samostaná kruhová buňka (ordinace lékaře). Recepce se sesternou se nachází při vstupu a stežejní částí celého prostoru o celkové výměře 155 m² je tzv. SPA, ve které se vedle samostatných šaten nachází doprovodné léčebné procedury – finská sauna, kryosauna a terapie prouděním vzduchu.

Při návrhu jsme vzhledem k měkkému tvarování všech stěn kladli důraz na jednoduchost a zároveň nápaditost povrchů a obkladů. Tmavé tóny a hladké stěrkované povrchy společně s denním světlem výrazně podtrhují hravě modelovaný prostor, zatímco sesternu a ordinaci lékaře jsme ponechali v jemných světlých odstínech, které návštěvníka nerozptylují. Vnější plášť ordinace je obložen svislými ocelovými pláty, které se postupně sklápí až po rovný hladký obklad s integrovanými dveřmi. Vertikalita obkladu je reakcí na fasádu MPP budovy (DAM architekti).

S principem vertikálního rastru pokračujeme v části SPA, kde jsme každou ze tří hlavních místností obložili skleněnými čirými tyčemi na gradientně stěrkované oblé SDK příčky.
Netřeba zákazníkům více popisovat účel místnosti. Samotná barevnost definuje náplň,. Sauna jako oheň (červená), kryosauna jako led (modrá) a proudění vzduchu jako vítr (šedá).

Malé kruhové šatny jsme pomocí půlkruhových zad z děrovaného podsvíceného plechu u zrcadel rozsvítili do hry světla a stínů opět s rastrem svislých pásků. Všechny tyto principy a materiály jsme zopakovali v dalších pozměněných formách po celém prostoru interiéru, abychom docílili harmonického celku.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od formafatal