MPavilion 2017

MPavilion 2017
Adresa: Queen Victoria Gardens, Melbourne, Austrálie
Projekt:2017
Realizace:2017


Londýnský pavilon Serpentine Gallery není jedinou architektonickou instalací tohoto léta. V australském Melbourne se ateliér Rema Koolhaase chystá postavit MPavilion, který bude již čtvrtou dočasnou stavbou v místním historickém parku Queen Victoria Gardens, kde se každoročně konají zdarma různé přednášky, workshopy, hudební koncerty, divadelní představení a umělecké instalace.

Jelikož při navrhování nebyl jasný program, musí být pavilonu schopný přizpůsobit se libovolné akci. Koolhaasův ateliér znovuobjevil princip amfiteátru a připojil jeden otočný čtvercový segment, kterým lze celou dispozici otevřít do parku a města. Tímto rozpohybováním hlediště chce Koolhaas současně znejistit roli herce a diváka. Pavilon ukrytý v terénním valu překrývá levitující čtvercová střecha reflektující hliníkovými panely okolní prostředí.
Projekt financuje nadace Naomi Milgrom (dědičky oděvního impéria) za podpory města Melbourne a spolkového státu Victoria. Se stavbou pavilonu se začne v průběhu srpna. Slavnostně se pavilon otevře 3. října 2017 a kulturní program je naplánovaný až 4. února 2018.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od OMA