Krkonošský apartmán Horní Mísečky

Krkonošský apartmán Horní Mísečky
Adresa: č.p. 436, Vítkovice, Česká republika
Projekt:2018
Realizace:2019
Užitná plocha:52 m2
Náklady:1 000 000 CZK


Apartmánová jednotka se nachází ve druhé ze tří etap developerského projektu na Horních Mísečkách. Dům dostavěný v roce 2018 se nachází v nadmořské výšce 1050m. Severní stranou přiléhá k lesu, který přechází v 1. zónu Krkonošského národního parku. Příjezdová cesta se v zimě mění na modrou sjezdovku skiareálu Špindlerův Mlýn. Jednotka je orientována převážně na jih a kromě dostatku oslunění poskytuje i pěkný výhled. K apartmánu náleží prostorná sklepní kóje a parkovací stání ve společné podzemní garáži.

Hrubá stavba domu byla vytvořena z monolitického železobetonu a to včetně sedlové střechy. Tepelnou izolaci na vnějším líci kryje kamenný obklad a výše nad terénem obklad dřevěný. Střešní souvrství je zakončené falcovou krytinou. Okna jsou dřevěná z europrofilů s izolačním trojsklem. Vytápění je realizováno přímotopnými panely, což je vzhledem k nízkým tepelným ztrátám objektu adekvátní. Ohřev teplé užitkové vody probíhá v přímo topeném elektrickém zásobníku.

V rámci klientských změn byla drobně upravena původní dispozice, rozvody inženýrských sítí a elektroinstalace. Dřevěná plovoucí podlaha byla součástí standardu apartmánu, keramická dlažba byla v koupelně doplněna o vyhřívání. Apartmán je tvořen vstupní halou, ložnicí, koupelnou a obývacím prostorem s kuchyňským koutem. Cílem návrhu interiéru bylo přizpůsobení daného prostoru pro víkendové užívání čtyřčlennou rodinou. Ve vstupní hale byla osazena podélná lavice, pod kterou je možné odkládat obuv pro všechny horské aktivity. Nad ní je umístěn věšák na svršky a nad vstupními dveřmi police pro přilby. Ukládání oblečení v hale je směrem k obývacímu prostoru kryto posuvnými dveřmi. Absence druhé ložnice pro děti byla kompenzována umístěním dvojité patrové postele ve středu ložnice. Ke každému spacímu místu přináleží odkládací prostor. Zařizovací předměty v koupelně byly seřazeny podle jejich frekvence používání. Za umyvadlem a toaletou byl umístěn prostorný sprchový kout, k jehož odclonění bylo využito místo pro pračku a bojler. Členitý povrch stěn koupelny byl sjednocen keramickým obkladem. Zalomený půdorysný tvar obývacího prostoru byl srovnán osazením velkoprostorové skříně, která obsahuje i kuchyňskou linku. K té je přiřazen jídelní stůl v zadní části prostoru. Přední část je věnována sezení s doplněním o elektrický krb a televizní set s hi-fi. Pro sjednocení stavby s interiérem byly materiály nábytku vybrány dle původních oken, dveří a podlah. O pohodu vnitřního prostředí se stará systém Loxone s dálkovým přístupem.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od OBRŠÁL ARCHITEKTI s.r.o.