Experimentální objekt Čerešně

Experimentální objekt Čerešně
Adresa: Po čerešňami, Polianky, Bratislava, Slovensko
Investor:ITB Development a.s.
Soutěž:2016
Realizace:2019
Zastavěná plocha:128 m2


Spolupráce: Architekti Šebo Lichý, Ateliér Architektura III UMPRUM
Stavební inženýr: František Denk
V roce 2016 proběhla soutěž na střešní pavilon v bytovém komplexu Čerešně v Bratislavě. Vítězný návrh byl nyní úspěšně realizován v rámci spolupráce studia COLLARCH, Jana Kovaříčka, ateliéru Architektura III a Architekti Šebo Lichý.
Objekt může připomínat abstraktní strukturu, mrak nebo siluetu háje na kopci. Návrh transformuje neurčitý tvar do pravidelné pravoúhlé mřížky. Lesklé kovové povrchy vytvářejí velkolepou hru stínů a světla. Červené linie kontrastující se světlým okolím vytvářejí iluzi dvourozměrné skici. Pouze pozorovatel v pohybu si povšimne trojrozměrného charakteru struktury. 
Struktura se skládá ze 130 identických segmentů, z nichž každý je ortogonálním trojrozměrným křížem vyrobeným ze svařovaných ocelových nosníků 60x60mm, čtvercového průřezu. Segmenty jsou sešroubovány dohromady. Mohou být jednoduše rozebrány a znovu sestaveny v různých jiných konfiguracích.
Objekt se nachází na střeše nově vzniklého bytového komplexu a představuje jasný ikonický orientační bod pro své okolí. Doplňuje veřejný prostor v okolí bytových jednotek, dotváří charakter místa. 
COLLARCH
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od COLLARCH