Dům, Praha-Řeporyje

Dům, Praha-Řeporyje
Projektový tým:Pavel Nasadil, Petra Čížková, Jan Horký, Lucie Černá, Jan Bárta
Realizace:04/2017 - 12/2018
Užitná plocha:173 m2
Obestavěný prostor:928 m3


Pozemek pro výstavbu rodinného domu se nachází poblíž Řeporyjského náměstí a místního hřbitova. Charakter okolní zástavby variuje od individuálních rodinných domů v nejbližším okolí, přes bytové domy až po starší zástavbu vesnického charakteru.
Novostavba rodinného domu respektuje měřítko okolních rodinných domů. Vzhledem k urbánní struktuře a orientaci pozemku je navržen půdorys domu tvaru L, přičemž uliční hrana navazuje na sousední zástavbu a dům se otevírá směrem na západ a do klidné části pozemku se soukromým dvorem a zahradou. V přední části pozemku při ulici Smíchovská je umístěn objekt garáže a venkovního stání, který spolu s živým plotem a novým stromem nenápadně odstiňuje rodinný dům od rušného silničního provozu.
Dispozičně je dům pro čtyřčlennou rodinu rozdělen na otevřenou společenskou přízemní část a soukromou nadzemní část s ložnicemi. Důležitým prvkem návrhu je prostor terasy, která doplňuje půdorys tvaru L a rozšiřuje obytný prostor přízemí o venkovní část přístupnou širokým okenním otvorem. V interiéru propojuje obě podlaží dřevěné schodiště s vestavěnými úložnými prostory. Stavba je konstrukčně koncipována z keramických bloků s kontaktním zateplením se štuky různých struktur od hladkých po hrubé. Okenní otvory jsou na osluněných stranách opatřeny venkovním stíněním, na neosluněných průčelích jsou umístěny v líci omítky.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od FAM Architekti