Dům G-S

Dům G-S
Adresa: Sassekaai/Sluimeesterstraat, Gent, Belgie
Projekt:2008
Realizace:2011
Užitná plocha:154 m2
Zastavěná plocha:54 m2
Plocha pozemku:54 m2


Rekonstrukce rodinného domu G-S byla nominována na Belgian Building Award 2012.
Tento nárožní dům z 19. století se nachází na nábřeží v dělnické čtvrti Muide s jedinečným výhledem na staré přístavní doky na severu belgického města Gent. Projekt začal tím, že jsme zchátralý dům zbavili všech přebytků. To podstatné jako fasáda, schodiště a krovu zůstalo zachováno, přičemž každý z těchto prvků dostal hrubý nátěr a stal se součástí nových prostorů.
Nové místnosti a obytné prostory jsou koncipovány jako řada bílý objemů vložených do stávajícího obvodového pláště. Do fasády bylo vytvořeno několik strategicky umístěných výřezů nabízejících řadu přesně definovaných výhledů. Propojení původní stavby s novými prvky vytváří kontrast odehrávající se na všech podlažích domu. Tento kontrast ještě umocňují barvy a textury vybraných materiálů.
Obytné funkce jsou v porovnání s běžným řadovým domem převrácené. To znamená, že ložnice jsou umístěny v přízemí, obývací pokoj najdeme v prvním patře a kuchyň s jídelnou zabírají nejvyšší patro s přilehlou uzavřenou terasou. Cílem architektů bylo vytvořit symbiózu mezi současným rodinným bydlením a jedinečným belgickým nárožním domem z 19. století.
Graux & Baeyens architecten
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od Graux & Baeyens architecten