Dřevěný altán v ornamentální zahradě

Dřevěný altán v ornamentální zahradě
Adresa: Botanická zahrada hl. m. Prahy, Trojská 800/196, Troja, Praha, Česká republika
Projekt:2014-15
Realizace:2016-17
Užitná plocha:74 m2
Zastavěná plocha:154 m2


Dřevěný altán v Botanické zahradě je umístěn na křižovatce několika cest v části nazývané ornamentální zahrada. Jeho orientace vychází z napojení na stávající pěší trasy a pracuje s výhledy do okolní krajiny. Pro maximální propojení s krajinou je navržena zelená střecha.
Hlavní část altánu tvoří jediná místnost, která ve všední dny slouží pro výuku a prezentaci a o víkendech se z ní stane čajovna. Dvě stěny této místnosti jsou prosklené a nabízí výhled do zahrady. Na tuto místnost volně navazuje prostor s malým barem pro přípravu čaje. K baru přiléhá malý sklad. U vstupu do objektu, který je bezbariérový, je umístěna toaleta pro personál a toaleta pro imobilní.
Masivní sloupy mezi okny tvoří spolu s kleštinami rámovou konstrukci, která je základem nosné konstrukce altánu. Tyto konstrukční "rámy" jsou barevně odlišeny od ostatních dřevěných prvků stavby a jejich přiznání v interiéru i exteriéru je základním architektonickým motivem stavby.
Součástí altánu je dvouúrovňová krytá terasa pro venkovní posezení umístěné na jižní straně altánu. Ochoz, který lemuje altán při západní fasádě, navazuje na jednu z pěšin a nabízí pohled na dunu pod altánem.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ROSA – ARCHITEKT